e
sv
101 Okey İndir

101 Okey İndir

101 Okey indir - 101 Okey Plus indir, Okey 101 indir için sitemizi ziyaret edebilir ve bu amaçlar için sitemizi kullanabilirsiniz. • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • 0
 • 0 ratings
0 ratingsX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 0%
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
0 ratingsX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 0%
5
0
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • Dil Seçenekleri İngilizceTürkçeTüm Diller
 • ÜreticiZynga
 • İşletim Sistemi Windows AndroidİOS

101 Okey indir, Rummy ailesinin popüler bir Türk oyunudur. 101 Okey indir, 106 taştan oluşan bir set ile oynanır. Fayansların yüzleri 1’den 13’e kadar numaralandırılmıştır ve numaralar 4 farklı renkte basılmıştır. Her numaradan iki adet kırmızı, iki adet sarı, iki adet mavi ve iki adet siyah olmak üzere sekiz adet karo bulunmaktadır (kullanılan Okey setine göre renkler değişiklik gösterebilir). Ayrıca numarasız iki özel taş vardır – bunlar bu oyunda ‘joker’ olarak bilinir. 101 Okey indir, kurallarında en popüleri Düz ve 101 olmak üzere çok sayıda varyant vardır. Okey, varyanta bağlı olarak farklı sayıda oyuncu ile oynanabilir.

101 Okey indir, 4 oyuncu ile oynanması mümkün bir oyundur. Oyunun amacı, oyun sonundaki taşlarınızın toplam puanının en az olmasıdır. Ortadaki taşların bitmesinin ardından en az puana sahip olan oyuncu kazanan ilan edilir. Puanlar karonun yüz değerine göre belirlenir. 101 Okey indir, bankadan çekilecek taş kalmadığında veya oyunculardan biri elini tamamladığında (raftaki taşlar) bir tur tamamlanır. Bir oyun önceden belirlenmiş sayıda tur üzerinden oynanır (örneğin 3,5,7,9 veya 11 tur). Kazanan ilan edilmeden önce sadece en iyi turlar değil, tüm turlar tamamlanmalıdır.

101 Okey Plus İndir

101 Okey Plus indir, rastgele bir krupiye seçildikten sonra, her oyuncuya 21 taş (eliniz) verilir ve krupiye 22 taş alır. 101 Okey Plus indir, fayansların geri kalanı bankaya yüzleri aşağı bakacak ve jokerin ne olacağını gösteren 1 fayans yüzü yukarı gelecek. Oyun saat yönünün tersine oynanır. Krupiye elindeki taşlardan 1 tanesini atarak oyuna başlar. Sıra sağındaki oyuncuya geçer.


101 Okey Plus İndir

101 Okey Plus indir, bir oyuncu sırasına ya bankadan bir taş alarak ya da bir önceki oyuncu tarafından atılan taşı alarak başlar. 101 Okey Plus indir, oyuncu daha sonra ya ‘açar’ (setlerini masaya koyar) ve/veya masada bulunan setlere ekleme yapar. Oyuncu açamıyorsa, elindeki taşlardan 1 tanesini atarak turu bitirir. Bir oyuncu, tüm elini bitirse bile, dönüşü tamamlamak için her zaman bir karoyu atmalıdır.

Okey 101 İndir

Okey 101 indir, jokerin ne olacağını gösteren kutucuk her turda değişir. 2 joker karosu (‘sahte joker’ olarak da adlandırılır) bu karonun değeri artı 1 ile aynı değerdedir. Okey 101 indir, bu jokerler standart karolardan farklı görünür ve kullanılan Okey setine göre görünümleri değişir. Gerçek jokerler (oyundaki herhangi bir karoyu temsil edebilir), sahte jokerlerle değiştirilen gerçek karolardır. Örneğin gösterge taşı siyah 12 olduğunda, gerçek jokerler siyah 13 taşlarıdır ve sahte jokerler siyah 13 değerindedirler.

Okey 101 indir, elinizi açmak için gereken minimum puan miktarıdır. Açmak için oyuncunun farklı renklerde (örneğin siyah 5, kırmızı 5 ve mavi 5) veya aynı renkteki (örneğin kırmızı 7, kırmızı 8 ve kırmızı 9) sayılardan oluşan 3 veya 4 aynı numaralı karodan oluşan setler oluşturması gerekir. . Bir sette en az 3 karo olmalıdır. Oyuncuların, minimum 101 puanla açtıktan sonra masadaki mevcut setlere ekleme yapmasına izin verilir. Okey 101 indir, oyuncuların elbette aynı sıra içinde açmalarına ve ardından diğer setlere eklemelerine izin verilir. Bir oyuncu önceki oyuncudan atılan taşı alırsa, her zaman o taşı kullanmalıdır. Oyuncu henüz açmadıysa, o karo dahil olmak üzere açmalıdır. Fayansın elinizde kalmasına izin verilmez. Bir oyuncunun atılan taşı almasına ve ardından geri vermesine ve yine de bir ceza almadan bankadan almasına izin verilir.

Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

101 Okey Plus indirmek isteyen kullanıcılar sitemizi bu amaç için kullanabilir ve oyunu indirebilirler.

101 Okey Plus oyunu tarayıcı, Android ve İOS üzerinden indirilmesi mümkün bir oyundur.

101 Okey Plus indirmek için gereken kullanılabilir depolama alanı boyutu 34 MB büyüklüğündedir.

101 Okey Plus oyunu Zynga isimli oyun şirketi tarafından geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478