En İyi FPS Oyunları ve En Popüler FPS Oyunları

En iyi FPS oyunları olarak her zaman herkesin aklına CS:GO ve bu tarz oyunlar gelmektedir, fakat bu yazımız da sizlere son zamanlarda popüler olan ve milyonlarca kişi tarafından oynanan ücretsiz ve popüler FPS oyunları hakkında bilgiler vereceğiz. Burada ismini yazdığımız tüm FPS oyunlarını sitemiz üzerinden de ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. En iyi mobil FPS oyunları ve en iyi pc FPS oyunları olarak iki farklı şekilde listelemeler yapacağız, bu listelemeleri göze alarak favori oyununuzu seçebilirsiniz.

En iyi FPS oyunları listesi her zaman ve her sene güncellenmektedir. Çünkü FPS oyunlarında birçok kez dalgalanmalar yaşanır. Bir dönem bir FPS oyunu popüler olurken diğer dönemler farklı ücretsiz FPS oyunları popüler olur, bundan dolayı birçok oyun blogu hazırlamış olduğu en iyi FPS oyunları listesini değiştirmek zorunda kalır.  Şimdi alt taraftan en iyi FPS oyunları pc listesine göz atabilirsiniz.

En İyi FPS Oyunları (PC) Listesi:

 1. CS:GO: Tüm zamanların en çok oynanan online FPS oyunları arasında yer alan CS:GO oyunu hala milyonlarca kişi tarafından her gün oynanmaktadır. Uzun zamandır en iyi FPS oyunları listesinde birinci sırada bulunan bu oyun yerini her geçen gün sağlamlaştırmakta ve yeni oyuncular kazanmaktadır. Counter Strike serisi her zaman dünyanın en çok oynanan FPS oyunları arasında kendisine yer bulmayı başarmış bir oyun serisidir.
 2. Valorant: Son yılların en gözde ve en yükselişte olan FPS oyunları arasında yer almaktadır. Farklı bir konsepti bulunan Valorant, Türkiye’nin oyun gündeminden de hiç düşmemektedir. Kısa bir zaman önce de oyuna yeni bir Türk ajan karakter eklenmiştir. Bu karakter uzun zamandır merakla beklenmekteydi, eklenmesi ile beraber Valorant oyunun da ki Türk oyuncu sayısı bir hayli fazla yükseliş göstermiştir.
 3. Call of Duty: Warzone: Tür olarak Battle Royale oyunu olan bu oyun FPS modunda oynandığından dolayı birçok kişi tarafından en iyi FPS oyunları listesine girmeyi başarmıştır. Battle Royale oyunları arasında PUBG ile yarışan Call of Duty: Warzone oyunu yükselişini hızla devam ettirmektedir, ilerleyen zamanlarda PUBG oyununu geçeceği düşünülmektedir.
 4. Crysis: En güzel ve en akıcı FPS oyunları arasında yer alan Crysis serisi birçok kişi tarafından beğenilmektedir. Son derece kaliteli grafikleri ve vuruş hissiyatı ile birçok kişinin gözde FPS oyunu olan Crysis serisi her geçen gün yükselişini sürdürmekte ve yeni oyunular kazanmaktadır.
 5. Far Cry: En güzel hikayeli FPS oyunları arasında yer alan Far Cry serisi çok ilgin bir hikaye ile başlamaktadır. Oyun dünyasının en özgün konseptlerinden bir tanesine sahip olan Far Cry serisini kesinlikle oynamanızı tavsiye etmekteyiz. Gerçekçi grafikler, profesyonel sinematik sahneler ve konuşmaları ile adeta oyunu yaşıyorsunuz.
 6. Battlefield: Dünya birçok savaş görmüştür, fakat görünen en büyük savaşlar 1. Dünya Savaşı ve 2. Dünya Savaşıdır, işte bu savaşları tecrübe etmek ve askerlerin ne yaşadığını öğrenmek istiyorsanız Battlefield oyunu tam da size göre! Ölmeden önce oynamanız gereken en iyi FPS oyunları arasında yer almaktadır.
 7. PUBG: Battle Royale oyunu olan bu oyun, piyasaya sürüldükten kısa bir süre sonra tüm dünyada büyük bir yankı uyandırmış ve bir anda oyun dünyasını ele geçirmiştir. Çok uzun bir süre birçok mecrada adından söz ettirmiş ve dünya çapında milyonlarca oyuncu kazanmıştır. Hala en popüler Battle Royale oyunları arasında yer alan PUBG her geçen gün yeni oyuncular kazanmaktadır.

Yukarıda sizlere en iyi pc FPS oyunları hakkında detaylı bilgiler verdik, şimdi alt taraftan en iyi FPS oyunları mobil listesini inceleyebilirsiniz.

En İyi FPS Oyunları Mobil Listesi 2022

En iyi mobil FPS oyunları olarak çok fazla bir oyun bulunmamaktadır. Mobil FPS oyun sektöründe başı çeken ve milyonlarca kişi tarafından oynanan sadece bir kaç oyun bulunmaktadır, geriye kalan oyunlar ise bu liderler ile yarışacak güce sahip olmadıklarından dolayı sadece belirli kitlelere hitap edebilmektedir. Şimdi alt taraftan en iyi FPS oyunları mobil listesini inceleyebilirsiniz.

En İyi Mobil FPS Oyunları Listesi:

 1. Critical Ops: Yaz aylarının vazgeçilmez oyunudur! Yaz ayında sıkılan çocuklar tarafından bir anlık gaza gelinerek indirilen oyunlardan birisi olan Critical Ops oyunu en çok oynanan ve en çok beğenilen mobil FPS oyunları arasında yer almaktadır.
 2. Call of Duty: Mobile: Dünyanın en iyi oyunlarından birisi olan Call of Duty serisinin mobil versiyonu ve Battle Royale türünde ki oyunudur. Birçok kişi çıktığı andan itibaren Call of Duty: Mobile oyununu indirerek oynamaya başlamıştır.
 3. PUBG Mobile: Aktif olarak en çok oyuncusu bulunan ve en çok oynanan mobil oyunudur. Mobil FPS oyunları arasında da kendisini listenin en tepesine koymayı başarmıştır.
 4. Modern Ops: Google Play Store ve App Store üzerinde en çok indirilen mobil FPS oyunları arasında yer almaktadır. Sizlerde bir mobil FPS oyunu arıyorsanız ücretsiz olan Modern Ops oyununu indirebilirsiniz.

Bu yazımız da sizlere en iyi FPS oyunları pc ve mobil olmak üzere detaylı bilgiler verdik, daha fazla oyun içeriği için sitemizi incelemeyi unutmayınız.


Yorum yapın