e
sv
final cut pro

Final Cut Pro İndir

Final Cut Pro, video editörleri Final Cut Pro ile profesyonel görünümlü videolar oluşturabilir. Ancak amatör video editörleri bile bu güçlü yazılımı kullanmaktan büyük memnuniyet duyabilirler. Bu makale size Final Cut Pro'nun en iyi şekilde nasıl kullanılacağına dair bazı yararlı ipuçları verecektir. • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • 5
 • 1 rating
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • ÜreticimacOS
 • İşletim Sistemi macOS

Final Cut Pro, video editörleri Final Cut Pro ile profesyonel görünümlü videolar oluşturabilir. Ancak amatör video editörleri bile bu güçlü yazılımı kullanmaktan büyük memnuniyet duyabilirler. Bu makale size Final Cut Pro‘nun en iyi şekilde nasıl kullanılacağına dair bazı yararlı ipuçları verecektir. Tavsiyelere uyun ve müşterilerinizi, iş arkadaşlarınızı ve izleyicilerinizi kesinlikle etkileyecek harika videolar hazırlayın.

Final Cut Pro, öncelikle, Final Cut Pro sürümünüzün ihtiyacınız olan ve / veya istediğiniz bir dizi özelliği içerip içermediğini kontrol edin. Örneğin, kısa bir filme dönüştürmek istediğiniz bir projeniz varsa, son kesim pro NLE özelliğinin ses kaydetmenize ve ardından diğer özelliklerin yanı sıra hareketli grafikler ve geçişler eklemenize izin verip vermediğini kontrol edin. Ayrıca, günümüz Final Cut Pro NLE’nin önceki sürümlerde bulunmayan yeni seçenekler sunduğunu da görebilirsiniz. Değiştirmek istediğiniz herhangi bir ayar varsa, bunu yapmak için Düzenle menüsünü kullanabilirsiniz.

Final Cut Pro

Final Cut Pro yazılım uygulamanızdan en iyi şekilde yararlanmak için, yeni özelliğe hakim olmayı öğrenmeniz gerekir. Final Cut Pro arayüzünün nasıl çalıştığını iyi anlamak burada önemlidir. Yeni özelliği Final Cut Pro‘nun önceki bir sürümünde hiç görmediyseniz, grafik ekranınızın alt panelinde bulacaksınız. Kırmızı arka plana sahip bir simge görürseniz, bu, yeni özelliğe erişmek için Düzen menüsüne geçmeniz gerektiği anlamına gelir.


Final Cut Pro X

Final Cut Pro X, zaten kaydedilmiş bir çekiminiz varsa ve düzenlemeye hazırsanız, ekranın sağ alt köşesindeki Ana İz’e geçebilirsiniz. Burada, kırpmak, metin eklemek ve kırpmak için ihtiyacınız olan tüm araçları bulacaksınız. Final Cut Pro X,  sonraki bölüme Zaman Çizelgesi adı verilir. Bu zaman çizelgesinin üst kısmı, oynatıldığı sırada kırpılan ham videoyu görüntüler. Final Cut Pro X,  zaman çizelgesinin alt kısmı tüm ses parçalarının yanı sıra kapalı açıklamalı alt yazıları da gösterir.

Final Cut Pro x

Final Cut Pro X‘te nasıl ustalaşılacağını öğrenmenin üçüncü ve son adımı, programın görünümünü içerir. Video düzenleme deneyiminizi geliştirecek çeşitli farklı görünümler kullanıma sunulmuştur. Sahip olduğunuz iki ana seçenek, Standart Dış Görünüm ve Renk derecelendirme dış görünümüdür. Standart dış görünüm, Final Cut Pro’nun standart sürümünde kullanılanla aynıdır, bu nedenle bu tasarıma alışırsanız kendinizi evinizde hissedeceksiniz. Renk derecelendirme dış görünümü, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli renkli seçenekler sunar ve videolarınızın olabildiğince iyi görünmesini sağlar. Bu özel görünümler yalnızca Final Cut Pro X‘in profesyonel sürümünde mevcuttur ve standart sürüm için mevcut değildir.

Final Cut Pro X‘teki özelliklerin çoğu, değiştirdiği önceki sürümlerinkine benzer, ancak yeni hareketli grafik özelliğinin eklenmesi önemli bir yükseltmedir. Kullanıcı kamerasını ekranda hareket ettirirken görünen hareketli grafikler veya işlenmiş görüntüler, video düzenleme uygulamalarının çok önemli bir parçasıdır ve Final Cut Pro X, bunları bu uygulama serisindeki başka hiçbir yazılımın daha önce yapmadığı bir şekilde birleştirir. Örneğin, Final Cut Pro X‘in hareketli grafiklerinin en yaygın kullanımlarından biri, söz konusu sahne ile etkileşim halindeyken kişinin ellerini göstermektir. Bu, kullanıcı videoda kaydırma ve zikzak çizerken ellerin hareketli bir görüntüsünü ekranda göstererek yapılır.

Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

Final Cut Pro oldukça iyi bir montajlama programıdır.

Final Cut Pro ücretsiz deneme sürümü ardından 2000 TL gibi bir fiyat ile satılmaktadır.

Final Cut Pro sitemiz üzerinde ki ilgili içerikten kolayca indirilebilir.

Final Cut Pro, tasarım işleri ile ilgilenen kişiler için oldukça kullanışlı bir programdır.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478