• Hata Çözümleri

Daha Fazla İçerik Yükle

Hata çözümleri hakkında yapılan araştırmalar; kullandıkları program veya oynadıkları oyun da bir hata ile karşılaşan ya da herhangi bir şekilde elektronik cihazları üzerinde bir şekilde hata alan kullanıcılar tarafından yapılmaktadır ve bu kullanıcılar karşılaştıkları bu sorunlar için hata çözümleri aramaktadırlar. Kullanıcılar tarafından yapılan hata çözümleri araştırmalarında genellikle sonuca ulaşılmakta ve kullanıcının karşılaştığı hatanın çözümü, yapılan Google araması sonucunda bulunmaktadır. Hata çözümleri hakkında yapılan araştırmaların kolaylıkla sonuca ulaşması konusunda bilgi vermemiz gerekirse; teknolojinin yaygınlığı nedeni ile birçok kişi farklı alanlarda benzer hatalar ile karşılaşmakta ve çözüm bulan kişi bu konu hakkında paylaşım yapmaktadır. Bu neden ile de herhangi bir kullanıcı elektronik cihaz kullanırken herhangi bir hata ile karşılaşırsa Google üzerinden kolaylıkla bu hatanın çözümüne ulaşabilmektedir.

Hata çözümleri başlığı altında herhangi bir hatanın çözümünü aramakta iseniz bu aramanızı sitemizin ”Hata Çözümleri” kategorisi içerisinde yapabilir ve karşılaşabileceğiniz birçok hatanın çözümüne kategorimiz üzerinden ulaşabilirsiniz. Oynadığınız oyun, kullandığınız program ya da bir sistemde karşılaşmanız mümkün olan birçok hata hakkında bu kategori üzerinden hata çözümleri paylaşımları yapmaktayız. Eğer karşılaştığınız hata genel bir sorun ise bu paylaşımlarımız üzerinden bu hatanın çözümünü bulabilmeniz ve hatayı giderebilmeniz mümkündür.


Oyun Hataları


Oyun hataları hakkında yapılan araştırma sayısı günümüzde oyunların ve oyuncuların yaygınlaşması nedeni ile bir hayli yüksektir. Birçok oyunda da oyun hataları ile karşılaşılması nedeniyle birçok farklı oyun için hata araştırmaları yapılmaktadır. Bu araştırmaların çoğu oyunun yapımında gerçekleşen ve yapımcısı müdahalesi gerektiren hatalar olmaktadır. Bu neden ile bu tür hatalara yapımcı dışında müdahale edilmesi ya da bir çözüm yolu bulunması oldukça zordur fakat hatanın gerçekleşme sebebini bilmiyor iseniz Google üzerinde bu hatayı araştırarak sebebini öğrenebilir ve hatanın gerçekleşmemesi adına önleminizi alabilirsiniz.

Oyun hataları arasında çözümlerini bulmanız mümkün olan ya da çözüm yolu olan hatalar belirli etkenler nedeni ile gerçekleşen crash vb. sorunlardır. Bu tür durumlarda oyununuz kapanarak ekranınızda bir hata penceresi belirir ve hata ismi bu pencere üzerinde yazar. Bu hataları ”Oyun hataları” kategorimiz üzerinden araştırarak hatanın nedenini ve çözüm yolunu öğrenmeniz mümkündür. Verilen çözüm yolunu uygulamanız takdirde yüksek ihtimal ile o hatayı bir daha almayacaksınız.


Program Hataları


Program hataları yine çok fazla kişi tarafından karşılaşılan bir sorundur ve bu sorunların çözüm yolları, programı kullanan neredeyse herkes tarafından araştırılmaktadır. Karşılaşılan program hataları arasında tıpkı oyunlarda olduğu gibi genellikle programın çalışması ile ilgili gerçekleşen hataların çözüm yolları bulunsa da program hataları arasında oyunların aksine programın içinde gerçekleşen bazı hataların da çözüm yolları bulunabilmektedir. Bunun nedeni programlar içerisinde oyunlara göre çok daha fazla alana müdahale edebilme hakkımızın olmasıdır. Bu sayede program kullanırken karşılaştığınız basit müdahaleler ile çözülmesi mümkün basit program içi hatalar ve sistemsel program hataları çözümleri bulunan hatalardır.

Program hataları kategorisinde bulunması mümkün bir program hatası ile karşılaştıysanız ve bu hatanın bir çözümünü arıyorsanız sitemizin ”Hata Çözümleri” kategorisine göz atarak aradığınız program hataları ile ilgili içeriklere ve bu içerikler üzerinden ilgili hatanın çözümüne ulaşabilirsiniz. Ulaşacağınız hata çözümleri çok yüksek ihtimal ile sorunu çözecektir fakat çözüm yolunun işe yaramaması gibi bir durumda ilgili program hakkında bulacağınız farklı içeriklere de göz atabilirsiniz.


Sistem Hataları


Sistem hataları, diğer hata türlerine nazaran oldukça sinir bozucu ve herhangi bir müdahale gerçekleşmeden oluşabilecek hata türleridir. Sistem hataları genellikle bilgisayar içerisindeki iki programın çalışma sistemlerinde çakışma meydana gelmesi ya da farklı bir program tarafından engellenen bir durumun hata yaşayan program tarafından gerçekleştirilmeye çalışmasıdır. Bu hataların neredeyse hepsi yapacağınız araştırmalar sonucu çözüm yollarına ulaşabileceğiniz ve herkes tarafından bilinen hatalardır. Bu sayede sistem hataları yaşayan kişiler karşılaştıkları hatayı basit bir şekilde çözmektedirler.

Sistem hataları, başlığı altında bir hatanın çözüm yolunu arıyor iseniz sitemiz üzerinden bu hata ile ilgili içeriğe ulaşabilir ve ilgili hatanın çözüm yolunu sitemiz üzerinden öğrenebilirsiniz. Sistem hataları, genellikle çözülürken birbiri ile çakışan iki programdan biri silinir ya da hata sebebi program içerisinden engellenir. Eğer çözüm yolunu araştırmanız sonucunda bulamadığınız bir sistem hatası ile karşılaşmaktaysanız bu yöntem ile hatanın çözüm yolunu kendiniz de bulabilirsiniz.Elektronik cihazlarda karşılaşılan hatalar genellikle hata sebebi programın silinmesi ya da hataya sebep olan işlemin engellenmesi ile çözülmektedir.

Oyun hataları eğer oyun içi müdahale edilmesi gereken bir hata ise bu hataya oyuncuların müdahale edilmesi mümkün değildir ve bu hata yapımcı tarafından düzeltilmelidir. Bu türde bir hata ile karşılaşırsanız ilgili oyun yapımcısına mail atmanız hatayı fark etmelerini sağlayabilir.

Program hataları birçok farklı neden ile ortaya çıkabilir ve farklı hataların birçok farklı çözüm yolu bulunabilir. Bu hataların çözüm yollarına sitemizde bulunan ilgili içerikler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Sistem hataları cihaz tarafından iki farklı programa verilen aynı ya da tetikleyici izinler vb. şekilde gerçekleşebilir ve bu hatalar sıklıkla karşılaşılması nedeni ile çözüm yolları yaygın olarak bilinen hatalardır.


Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478