e
sv

Mobile Legends Karakterler Nelerdir?

Mobile Legends karakterleri nelerdir
avatar

indirhaydi

 • e 0

  Mutlu

 • e 1

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Mobile Legends karakterler ve Mobile Legends karakter hikayeleri hakkında birçok kişi İnternet üzerinde araştırma yapmaktadır. Bizde bu araştırmaları yapan oyuncuları görünce sizler için en detaylı Mobile Legends karakter listesini hazırlamaya karar verdik. Mobile Legends oyununda bulunan karakterler hakkında sizlere birçok bilgi ve hikaye vereceğiz. Bu Mobile Legends karakterle yazımızı okuyarak Mobile Legends oyununa bir adım önde başlayabilirsiniz!

İlk öncelikle Mobile Legends oyunu üzerinde onlarca karakter olduğunu ve her karakterin kendine özel kombo ve özellikleri olduğunu unutmamanız gerekiyor. Bu bilgileri hatırladıktan sonra alt taraftan Mobile Legends hangi karakteri almalıyım? Sorusuna cevap vererek, ne tür bir karakter alacağınızı öğrenebilirsiniz.

Mobile Legends Hangi Karakteri Almalıyım?

Mobile Legends hangi karakteri almalıyım? Oyuna başlayanların en çok sorduğu sorulardan bir tanesidir. Bizde sizlere bu paragraf üzerinde karakter seçmenize yardımcı olacak bir yazı hazırladık. Aslında Mobile Legends karakter seçimi tamamen sizin oyun tarzınıza göre olması gerekmektedir, her oyuncu her karakterde başarılı olamayabilir. Çünkü bazı karakterler sabır gerektirirken bazıları ise agresif oynamayı gerektirir.

Agresif bir yapıya mı sahipsiniz? Ormancı (Suikastçı) veya Savaşçı türünde ki karakterleri seçebilirsiniz! Orman oynarken uyanık ve agresif olmanız gerekmektedir, ani baskınlar ile rakibi keserek tekrar orman rotasyonuna dönmeniz gerekmektedir. Aynı şekilde savaşçı oynarken de akıllı bir şekilde karşı rakibini solo karakterini keserek uzun oyunda düşmesini sağlayabilirsiniz!

Sabırlı bir yapıya mı sahipsiniz? Nişancı veya Tank (Destek) türünde bulunan karakterleri alabilirsiniz. Nişancı oynarken gerçekten çok hareketli ve sabırlı olmanız gerekmektedir. Uzun oyunda oyunun kaderini değiştiren ve tek başına oyun taşıyabilen en önemli karakterler nişancı türündedir. Tank veya destek karakteri oynarken de çok akıllı ve sabırlı oynamanız gerekmektedir, yapacağınız tek hamle ile karşı rakibin tümünün ölmesine yardımcı olabilir ve oyunun kaderini değiştirebilirsiniz.

Zeki bir oyuncu musunuz? Büyücü yani Mid Lane türünde ki karakterleri alabilirsiniz. Biliyorsunuz Moba oyunlarında karşı rakibi öldürmekten ziyade karşı rakibin kulesini yıkarak oyunu kazanabilirsiniz. Bundan dolayı Mid Lane oyunun en önemli ve en geç düşmesi gereken noktasıdır. Büyücüler Mid Lane’de oynayarak sağ ve sol koridorlara ani baskınlar ile karşı rakibini solo ve nişancılarını oyundan düşürebilir. Zeki bir oyuncu iseniz Mid Lane’de oynayarak oyunun kaderine zekanız ile etki edebilirsiniz!

Şimdi hangi karakteri almalıyım? Sorusuna cevap verebildiyseniz alt taraftan karakterler ve özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Mobile Legends Savaşçı Karakterleri

 1. Balmond: Orman ve exp koridorunda etkili olan intikam ateşiyle yanış tutuşan bir savaşçıdır. Kullanımı çok basittir. Rakibin üstünde kaydıktan sonra dönerek vuruşunuzu yapın ve ultinizi kullanarak rakibi kesin!
 2. Alucard: Agresif oyuncuların tercih ettiği bir karakterdir. Orman da kasıldıktan sonra durdurulamaz bir hal almaktadır! Aynı şekilde Q ile rakibe saldırdıktan sonra ulti ile kombo yapabilirsiniz.
 3. Zilong: Erken oyunda en etkili kahramanlardan bir tanesidir. Özellikle 1v1 savaşlarda çok seri bir şekilde rakibi kesebilir ve kalabalık ortamlarda çok zayıf kalmaktadır.
 4. Dyroth: Şuan ki Mobile Legends metasının en güçlü karakterlerinden bir tanesidir. Orman oynarken durdurulamaz bir hal almaktadır. İlk yeteneğiniz ile rakibi yavaşlatın, ikinci yeteneğiniz ile rakibe 2 vuruş yapın ve ultinizi atarak rakibi kesin!
 5. Alpha: Son derece güçlü ve tank tarzı bir kahramandır. Uzun oyunlardan tank görevi gören bir kahramandır. Erken oyunda çok etkili olmasa da uzun oyunlarda oyunun kaderini değiştirebilir.
 6. Guinevere: Savaşçı kahramanlar arasında en iyi Stun atan kahramanlardan bir tanesidir. Stun attıktan sonra rakibe ulti atarak kesebilirsiniz.
 7. Aulus: Orman rolünde son derece güçlü olan bu kahraman kasıldıktan sonra durdurulamaz bir hal alıyor. Genellikle kasılan Aulus oyuncuları oyunu çok hızlı bir şekilde bitirmektedir.
 8. Bane: Büyü hasarı vuran bu savaşcı kahraman çok az kullanılsa da maheretli ellerde çok yüksek hasarlara ulaşabiliyor.
 9. Freya: Agresif oyuncuların en çok tercih ettiği kahramanlardan bir tanesidir. Hızlı saldırı özelliği ve yüksek hasarı ile uzun oyunlarda durdurulamaz!
 10. Chou: Zeki oyuncuların en çok oynadığı kahramanlardan bir tanesidir. Işınlan + Ulti kombosu ile rakibi hem kule altına alabilir hem de Ulti ile yok edebilirsiniz!
 11. Sun: Ormancı rolünde yine çok yüksek hasarlara ulaşan kahramanlardan bir tanesidir.
 12. Ruby: Tank ve savaşçı rolünde kullanılan bir kahramandır. Ani can yenilenmesi ve rakibi kendine çekmesi ile ani hasar vererek rakibi kesmeye yardımcı olabilir.
 13. Hilda: Tank kasıldığı zaman hem çok yüksek bir dayanıklılığa hem de yüksek hasarlara ulaşan bir kahramandır. Genel olarak exp koridorunda tercih edilir.
 14. Lapu Lapu: Bir dönemlerin en güçlü ve en çok kullanılan kahramanlarından bir tanesidir. Fakat günümüzde çok nadir kullanılmaktadır gerek nerf yemesi gerekse farklı kahramanların daha güçlü olmasından kaynaklanmaktadır.
 15. Roger: Savaşçı/Nişancı rolünde olan bir kahraman olmasına rağmen çok büyük bir oranda orman da tercih edilmektedir. Kasıldığı zaman ani baskınlar ile rakibi bir anda kesebilir. İnsan ve kurt adam olarak iki değişim geçirir hem nişancı silahı vardır hem de yakın mesafeden vurabilir.
 16. Gatotkaca: Genellikle misilleme ile tank rolünde çok etkili olan bir kahramandır. Ultisi ile tüm rakibi bir anda etrafında toplayıp kısa süreli stun atabilir.
 17. Argus: Ölümsüz kahramanlardan bir tanesidir. Ultisini açtıktan sonra canı 1 olsa bile bir anda hepsi dolar ve hasar yemez. Çok yüksek oran da exp koridorunda tercih edilmektedir.
 18. Jawhead: Ormancı rolünde çok fazla tercih edilen exp kahramanlarından bir tanesidir. Kinci balta en popüler ekipmanı olarak bilinmektedir. Kulte altına çok kolay bir şekilde rakibi fırlatarak kesebilir.
 19. Martis: Güncel sezonun en güçlü kahramanıdır. Hızlı bir şekilde rakibinizi kesebilir ve neredeyse hiç hasar almadan orman rotasyonuna geri dönebilirsiniz.
 20. Kaja: Rakibi kendine çekerek kısa süreli bir stun atar ve rakibi kesmenize yardımcı olur. Genellikle dolaşım yani destek rolünde oynanmaktadır.
 21. Aldous: Stack (Yük) Kasılabilen nadir kahramanlardan bir tanesidir. Stack’in tamamını kastığı zaman tek vuruş ile hem orman hem de rakibi alabilir. Oyunun kaderini etkileyen çok önemli kahramanlardan bir tanesidir. Genellikle ormancı rolünde kullanılır. Ultisi ile rakip nerede olursa olsun  üstüne uçarak vuruş yapabilir.
 22. Leomord: Güncel metanın Martis ile beraber en güçlü kahramanıdır. Metaya girmeden önce exp koridorunda oynanan Leomord, yeni sezonda metaya ormancı rolü ile beraber girmiştir.
 23. Thamuz: Genellikle exp koridorunda tercih edilen ve misilleme ile çok güçlü bir hal alan kahramandır. Rakipten çaldığı canlar ile ölümsüz bir kahramana dönüşen Thamuz hem dayanıklı hem de yüksek hasara sahip bir kahramandır.
 24. Minsitthar: Solo Lane’de en etkili kahramanlardan bir tanesidir, fakat kalabalık savaş ortamlarında etkisini az da olsa yitirmektedir.
 25. Badang: Alan hasarı vuran en iyi exp kahramanlarından birisidir. Hızlı yumrukları ile rakibi tekleyebilen nadir kahramanlardandır. Çok nadir ormancı rolünde görülse de kullanılmaktadır.
 26. Terizla: Dayanıklı ve yüksek hasara sahip bir kahramandır. Exp koridorunda kullanılan Terizla kalabalık savaş ortamlarında verdiği alan hasarı ile oyuna çok yüksek etki edebilir.
 27. X-Borg: Alan hasarı veren kahramanlardan bir tanesidir. Kullanımı basit fakat bir o kadar da zordur. Yerde biriken enerji kutularını toplayarak can barını doldurabilir.
 28. Masha: Ölümsüz denebilecek kahramanların başında gelir. Tamı tamına 3 can barı bulunan bir kahramandır. Öldürmeniz için 3 kere canını 0’a indirmeniz gerekmektedir. Kasıldığı zaman dayanıklı ve yüksek hasarlı ölümsüz bir kahraman olur.
 29. Silvanna: Yeni meta da yine ormancı rolünde oynanan bir kahramandır. Ultisi ile rakibini veya rakiplerini bir daire içine hapseder ve kılıcı ile onlara yüksek hasarlar verir. Ultisinin süresi bitmeden daireden kurtulmak imkansızdır.
 30. Yu Zhong: Ejdere dönüşen bir kahraman olan Yu Zhong yakma etkisi ve can çalmasıyla rakiplerini hiç beklemediği anlarda oyundan düşürebilir. Özellikle uzayan oyunlarda tam bir yardımcı görevi görür.
 31. Khaleed: Can yenilenme özelliği sahip savaşçılardan bir tanesidir. Canı ne kadar düşük olursa olsun özelliğini kullanarak canını bir anda tekrardan yükleyebilir.
 32. Barats: Savaşçı/Tank rolünde olan bir kahramandır. Genellikle exp koridorunda oynanan bu kahraman rakibini yutar ve içinde yüksek hasarlar vererek geri dışarı tükürür.
 33. Paquito: Sert yumrukları ile rakibine ani hasar veren bir kahramandır. Son zamanlarda ormancı rolünde sıkça görülmektedir.
 34. Phoveus: Cins kahramanlardan bir tanesidir. Ultisi ile rakiplerinin üzerlerine zıplayarak vuruş yapan Phoveus zıplarken hasar almaması ile beraber rakiplerine sinir krizi geçirten bir kahramandır. Çok dayanıklı olmasının yanı sıra uzun oyunlarda oyunun kaderini değiştirebilir.
 35. Yin: Kısa bir dönem önce metadan çıkan bir kahraman olan Yin en sinir bozucu ve oyunu bıraktıracak kahramanlardan bir tanesidir. Ultisi ile rakibini kendi dairesine alır ve o daireyi kimse göremez. O daire içerisinde rakibi ile 1v1 savaşır. Daire içerisinde kullanacağı diğer özellik ile çok uzun bir stun atarak yüksek hasarlar verir. Daire bittikten sonra da stun yenilenir ve diğer rakiplerde uzun süreli stun atarak hasar verebilir.
 36. Julian: Büyü hasarı veren kahramanlardan bir tanesidir. Ormancı rolünde çok güçlü olan bu kahraman %20 can çalma etkisine sahiptir.
 37. Fredrinn: Karışık ve öğrenildiği zaman yüksek hasarlar veren ve can yenilenmesi yapan en yeni savaşçı kahramanıdır.

Mobile Legends Ormancı (Suikastçı) Karakterleri

 1. Saber: En yüksek ani hasar veren suikastçı kahramanlarından bir tanesidir. Rakibi yakaldığı zaman ulti + temel saldırı ile 2 saniye içerisinde düşürebilir. Fakat devamın da ultisinin gelmesini beklemek zorundadır temel saldırısı veya diğer özellikleri ultisi olmadığı zaman etkisizdir.
 2. Natalia: Son zamanlarda çok büyük nerf yiyen kahramalardan birisidir. Çalıya girdiği zaman kısa bir süre içerisinde görünmez olur ve rakiplerinin önünde bir anda belirerek bir duman oluşturur, bu duman içerisinde bir süre hasar yemeyen nataila rakibe de yüksek hasarlar verir. Çimenlerin içerisinde dolaşmaya devam ederek görünmezlik süresini yenileyebilirsiniz.
 3. Harley: Büyü hasarı veren bir kahramandır, Mid Lane’de oynanabilir fakat genellikle ormancı rolünde görürüz. Kartlarını rakibe fırlattıktan sonra ultisi olan halkayı da rakibin üzerine atar ve rakip 2 saniye içerisinde halkanın hasarına uğrayarak düşer. Ultiyi tek başına kullanarak hasar vermeniz mümkün değildir. Kartlar ile yüksek bir hasar verdikten sonra ultiyi atarark 2k 3k gibi hasarlar verebilirsiniz. Harley’in şapkası da bulunmaktadır, şapkasını atarak bir anda hızlanır ve attığı yere ışınlanır belli bir süre sonra şapkasını attığı yere geri dönebilir. Rakipten kaçmak için çok büyük bir özelliktir.
 4. Selena: Mobile Legends oyununun öğrenilmesi en zor ve en çok emek gerektiren kahramanıdır. Bu kahramanı öğrenmek ve kombolarını hızlı bir şekilde yapabilmek için 1 ay harcayabilirsiniz. Tam 3 kombosu bulunan ve bunlardan biri eksik olsa bile etki edemeyeceğiniz bir yapıya sahiptir. Selena yere bir canavar atar ve o canavarın üzerinden bir canavar daha atarak rakibe gönderir. Bu iki canavar birleşip rakibe deyince rakip 2 saniyelik bir stuna uğrar. Selana değişim geçirerek önce kayma özelliği ile rakibin üzerine atlar ve temel saldırı güçlendirme ile rakibe hasar verir, rakibin üzerinde stun attıktan sonra 2 işaret çıkar bu işaretler kaybolmadan rakibe 2 kere daha kayarak hasar verebilir. Öğrenilmesi çok zor olan fakat öğrenildikten sonra yüksek hasarlar veren ve oyunu tek başına taşıyan kahramanlardan bir tanesidir. Genellikle Mid Lane’de kullanılır fakat ormanda da etkili olan bir kahramandır.
 5. Kadita: Büyücü/Suikastçı olarak geçse de her zaman Mid Lane’de kullanılır. Kadita okyanuslara hükmeden bir kraliçedir. Ultisi ile aynı anda 5 rakibini birden kesebilir genellikle taşlaştır özelliği ile kullanılmaktadır. Kadita rakibinin üzerine dalga ile beraber gider ve ardından diğer yetenek ile girdap oluşturur bu girdabın içerisinde kalan düşman havaya 1 saniyeline sıçrar ve stuna uğrarar daha sonra kadita ultisi ile tsunami oluşturarak rakibi boğar ve düşürür. Oyunun en yüksek hasara sahip 5 kahramanından birisidir. Üstelik kaditanın her 30 saniyede bir gelen pasif özelliği bulunmaktadır. Kaditanın 1 canı kalsa bile aldığı hasarın %68’i kadar can yenilenmesi yapar ve bu her 30 saniyede bir yenilenir.
 6. Gusion: Büyü hasarı veren ve bıçak komboları ile beraber rakibini saniyeler içerisinde düşüren bir kahramandır. Ani baskınlar ile kullanılan bir kahraman olan Gusion oyunu tek başına alabilecek ormancılardan birisidir.
 7. Ling: Duvarların üzerinde gezen ani baskınlar ile rakiplerini kesen bir kahramandır. Mavi buff ihtiyacı çok yüksek. Karşı ormanın Ling’in ormanına girip bufflarını çaldığı an Lingin etkisi rakip üzerinde neredeyse 0’a iner.
 8. Karina: Çok yüksek şekilde ani hasara veren kahramanlardan bir tanesidir. Kan kanatları ekipmanı ile beraber ölüm makinesine dönüşebilir.
 9. Fanny: Kullanımı bir o kadar zor fakat bir o kadar da yüksek hasar veren bir kahramandır. İpler atarak saniyeler içerisinde ana kuleden karşı rakibin mid kulesine gidebilir ve rakibi keserek orman rotasyonuna dönüş yapabilir. Ling gibi aynı şekilde Mavi Buff’a çok ihtiyaçları vardır, ormanları çalındığı zaman diğer bir buff çıkasıya kadar oyunları biter. Franco ve nana gibi kahramanlardan Fanny’nin antisi olarak kullanılmaktadır.
 10. Hayabusa: Komboları çok zor olan bir kahraman olmasının yanı sıra öldürülmesi de zor bir kahramandır. Arkasında birçok farklı gölge bırakan Hayabusa bir anda istediği gölgeye ışınlanarak rakibinin yanına gelebilir veya rakibinden uzaklaşabilir. Hanzo kahramanı ile düşman bir kahramandır ve hikayeleri geçmişe dayanır. İkisi de Ninja ustasıdır.
 11. Yi Sun-Shin: Nişancı rolünde kullanılabilen bir kahramandır fakat etkili olması için ormancı rolünde kullanılması gerekmektedir. Çok nadir kullanılan bu kahramanı genellikle kahramanın özelliklerini ve ekipmanlarını çok iyi tanıyan oyuncular oynar.
 12. Lancelot: Ani hasar ve dayanıklı olmasının yanı sıra kule altına girerek rakibi hızlıca kesen ve oradan ayrılarak orman rotasyonuna dönenen bir kahramandır. Lord, kamplumbağa ve orman çalma konusunda Mobile Legends oyununun en iyi kahramanıdır.
 13. Helcurt: Son derece yüksek hasarı olmasına rağmen vuruşu kaçırdığı zaman direkt ölen bir kahramandır. Bu kahramanı oynayan kişiler genellikle çok az hata yapan ve sabırlı davranan kişilerdir. Helcurt ultisi ile tüm rakiplerini hem harita da hem de oyun alanında 3-4 saniyeliğine kör eder ve karşılarına çıkarak hasar verir.
 14. Lesley: Ormancı rolünde neredeyse hiç kullanılmayan bu kahraman her zaman nişancı rolünde kullanılır. Kasıldıktan sonra çok yüksek hasarlara ulaşan Lesley 2 vuruş ile rakibini oyundan düşürebilir.
 15. Hanzo: Hayabusa ile düşman olan bu kahraman ormanları sahip olduğu yetenek sayesinde yutar ve hızlıca kesebilir. Oyun başında genellikle karşı rakibin ormanına giderek ormanı yutar ve kendi orman rotasyonuna döner. Ultisi ile ruhunu dışarı çıkaran ve çok uzaklara kadar giderek hasar verebilen bir kahramandır.
 16. Benedetta: Exp koridorunda çok fazla tercih edilen bir kahramandır 1v1 savaşlarda son derece etkili fakat kalabalık savaş ortamlarında etkisi bir ormancıdır.
 17. Mathilda: Suikastçı/Destek rolünde olmasına rağmen ormanda hiç kullanılmaz genellikle destek yani dolaşım rolünde oynar. Kendi arkadaşını yanına alarak rakibin etrafında bir daire atar ve aniden üzerine atlayarak rakibe hasar ve stun verir.
 18. Aamon: Büyü hasarı veren kahramanlardan birisidir genellikle gizlenerek gelir ve bir anda rakibi oyundan düşürerek tekrar ortadan kaybolur. Kar sopası olarak ultisini engelleyebilir ve Aamon’un etkisini 0’a indirebilirsiniz.

Mobile Legends Nişancı Karakterleri

 1. Miya: Yeni metanın en problemli kahramanlarından birisidir. Ultisine güncelleme geldikten sonra çok güçlü bir hal alan Miya, suikastçı gibi bir anda çıkarak sizleri öldürebilir. İlham ile beraber durdurulamaz bir nişancı olan Miya’nın en büyük özelliği yüksek miktarda can çalarak rakibine hızlı bir şekilde hasar vermesidir. Miya uzun oyunda kasıldıktan sonra çok büyük bir hata yapmadığı sürece oyunu tek başına alır ve taşır.
 2. Bruno: Metaya giren nişancılardan bir diğeridir. Yüksek hasarı ve hızlı hareket özelliği ile rakibine şutlar çekerek onları oyundan düşürür. Şut çektiği toplar, rakipler birbirine yakınsa onlar da çarparak hasar verir. Kısıtlı alan hasarı veren kahramanlardan birisidir.
 3. Clint: Roket atan ve tabancı ile atış yapan bir kovboydur. Ultisi ile ark arkaya 4 yüksek hasarlı roket atabilir. Tabancası ile de sizlere yüksek hasar verebilen bir nişancıdır. Tek başına oyun taşıyamasa da çok güçlü bir nişancı olarak oynanmaktadır.
 4. Layla: Son derece dayanıksız olan fakat kasıldığı zaman arka arkaya 5 düşmanı da kesebilecek bir potansiyele sahiptir. Aynı Miya gibi oyunu tek başına kazanabilen kahramanlardan bir tanesidir. Dayanıksız olması ve yavaş hareket etmesi dezavantajları özelliklerinden birisidir.
 5. Moskov: Miya gibi hızlı bir şekilde hasar vererek çok yüksek miktarda can çalabilir. Dayanıksız olmasının yanı sıra yüksek stunlara uğradığı anda ölür. Fakat hata yapmadan oynadığı taktir de tek başına oyun kazanabilir. Üstelik yapacağı split ile kuleleri saniyeler içerisinde düşürebilir.
 6. Karrie: Ormancı rolünde de oynanan bir nişancıdır. Yüksek hasarlara ve yüksek hareket hızlarına ulaşması ile bilinir. Ormancı rolünde oynadığı zaman oyunu taşıyabilme potansiyeline sahiptir.
 7. Irithel: Bir büyük kedinin üzerinden oklar fırlatan bu kahraman yüksek hasarlar verebilmektedir. Fakat stun yediği zaman veya ani hasar yediği zaman hızlı bir şekilde oyundan düşer. Genellikle uzayan oyunlarda oyunu kurtaran kahramandır.
 8. Hanabi: Çok fazla tercih edilmese de yüksek hasarı olan ve bir o kadar da dayanıksız olan bir kahramandır. Kasıldığı zaman saniyeler içerisinde rakibini eritebilir.
 9. Claude: Çok az hasar veren ama çokta hızlı hasar veren bir kahraman olmasından dolayı ani hasar yerine sürekli hasar verir. Bu sayede kuleleri ve rakipleri hızlı bir şekilde yıpratabilir. Tek başına oyun taşıyamasa da kalabalık savaş ortamlarında arkadaşlarına çok destek olan bir nişancıdır.
 10. Kimmy: Nişancı rolünde neredeyse hiç gözükmeyen Kimmy genel olarak ormanda kullanılmaktadır ve büyü hasarı verir. Sürekli ateş eden bir kahraman olan Kimmy dayanklı bir kahramandır.
 11. Gragner: Ormancı rolünde daha çok görülen bu kahraman, ultisi ile uzak menzillere ateş edebilir ve rakiplerine çok yüksek hasar vererek oyundan düşürebilir. Gragner yanınıza yaklaştığı zaman ondan uzak durmanız gerekmektedir, çünkü ark arkaya 5 adet atış yaparak sizlerin canını bir anda yarıya indirebilir.
 12. Wanman: Çok kısa bir  dönem önce meta olan bu kahraman açtığı ulti ile bir anda 5 kişiyi kesebiliyordu. Fakat yeni gelen nerften sonra sadece 1 veya 2 kişiyi kesebiliyor ve ultisi bitiyor. Hala oyun taşıyabilme potansiyeline sahip kahramanlardan bir tanesidir.
 13. Popol ve Kupa: Kurt ile beraber oynayan bu kahramanımız kurda saldır komutu vererek rakibin üzerine gönderir. Ultisi ile beraber kurdu güçlendirir ve yüksek hasarlara ulaşır. Tek bir hedef belirlediği zaman başarılı olan bu kahramanımız kalabalık savaş ortamlarında etkisizidir.
 14. Brody: Verdiği elektirikler ile rakibini sersemleten bir kahraman olan brody, son dönemlerin en çok kullanılan nişancılarından birisidir.
 15. Beatrix: En çok özelliğe sahip kahramandır. Pompalı, makineli ve nişancı özelliklerini kullanarak rakibine çok yüksek ani hasarlar verebilir. Uzayan oyunlarda takım arkadaşlarına çok fazla destek olur.
 16. Natan: Ormancı rolünde çok güçlü bir hal alan bu kahraman, oyunun en hızlı vuruş yapan kahramanıdır. Daha yanına yaklaşamadan büyük ihtimalle ölmüş olursunuz.
 17. Melissa: Yere attığı oyuncak bebek ile sizlere hasar veren Melissa, kullandığı Ulti ile de kendi etrafında bir koruma çemberi oluşturarak kendisine yaklaştırmaya izin vermez. Kalabalık savaş ortamlarında alan kontrolü açısından çok etkili bir kahramandır.

Mobile Legends Tank Karakterleri

 1. Tigreal: Çok dayanıklı ve oyun taşıyabilecek kahramanlardan bir tanesidir. Alan hasarı veren kahramanlar ile beraber oynadığı zaman çok büyük etkiye sahiptir. Örnek vermek gerekirse attığı ulti ile 5 rakibini bir anda etrafına toplayabilir. Vale ve kadita gibi alan hasarı veren kahramanlarda vereceği hasarlar ile rakibin tümünü kesebilir.
 2. Akai: Panda olan bu kahraman ultisini kullanarak rakiplerini döne döne kule altına veya takım arkadaşlarının yanına itebilir bu sayede rakiplerini hızlı bir şekilde kesilmesine büyük etkiye sahiptir. Dayanıklılığı en yüksek kahramanlardan bir tanesidir. Ormancı rolünde de oynanan bu kahraman çok güçlüdür.
 3. Franco: Rakiplerini ışınlan + kanca kombosu ile bir anda kule altına çekerek tek başına kesebilir. Ultisi ile de rakiplerine uzun süreli stun atarak takım arkadaşlarına destek olabilir.
 4. Gloo: Sinir bozucu kahramanlardan bir tanesidir. Ulti ile kafanıza atlayarak sizlere hasar verir. Sizin kafanızda iken arkadaşlarınız Gloo’ya saldırı yaparsa sizde hasar alırsınız.
 5. Alice: Minyonların veya çok kahramanın olduğu yerde etkili tanklardan birisidir. Minyonlardan ve kahramanlardan yüksek miktarda can çeker. Oyunda mana tüketimi en yüksek kahraman olarak bilinnmektedir.
 6. Minotaur: Dayanıklı ve uzun süreli stun atan destek kahramanlarından birisidir. Genellikle alan hasarı veren kahramanlarla uyum içinde çalışır.
 7. Lolita: Dayanıklı ve bir o kadar da iyi bir stun atıcısıdır. Üçgen biçimde attığı stun ile rakiplerini olduğu yere kısa süreliğine sabitler.
 8. Jhonson: Araba ve insan olabilen bu kahraman son dönemlerin en güçlü kahramanlarından birisidir. Arabasınn içerisinde istediği tüm kahramanları alabilir. Genellikle kadita, vale ve alan hasarı olan kahramanları içerisine alarak rakiplerine çarpar ve onlara bir şok etkisi yaratır bu şok etkisi onları yavaşlatır ve atacağı balta ile de rakiplerini yerine sabitler.
 9. Grock: Çok etkili kahramanlardan birisidir. Minyon kesme konusunda son derece etkili olan bu tank ile koridorları hızlı bir şekilde itebilirsiniz. Üstelik kaçmaya çalışan düşmanların önüne duvar koyarakta onları engelleyebilir.
 10. Hylos: Hasarı en yüksek tanklardan birisidir. Misilleme ile beraber çok yüksek hasarlar vurabilen hylos açacağı ulti ile bir anda rakiplerinin üzerine koşarak onlara kısa süreli bir stuna mağruz bırakır.
 11. Uranus: En az tercih edilen tank kahramanlarından birisidir. Genel olarak dayanıklı olması ile tercih edilmektedir. Yardımcı bir kahraman olan Uranus dolaşım rolünde oynanmaktadır.
 12. Belerick: Ağaç adam olan Belerick yüksek hareket hızı ile rakiplerini kovalayabilir ve bu sayede kaçmaya çalışan rakiplerini yakalayarak kesilmesinde yardımcı olabilir. Üstelik bazı ekipmanlar ile yüksek hasarlara ulaşması da mümkündür.
 13. Khufra: Rakiplerinin üzerine atlamasıyla ve onlara yüksek hasarlar vermesiyle bilinen bu kahraman. Selana’dan sonra en uzun süreli stun atan kahramandır.
 14. Esmeralda: Büyü hasarı veren bu kahraman tank rolünde çok fazla kullanılmasa da Exp koridorunda çok sık kullanılmaktadır. Çok dayanklı olmasının yanı sıra en yüksek hasarı veren MLBB kahramanlarından birisidir.
 15. Baxia: Ormancı rolünde çok yüksek hasara sahip olan kahramanlardan birisidir. Fakat genellikle tank rolünde görürüz. Rakiplerin üzerine yuvarlanarak gider ve onlara stun atar.
 16. Atlas: Son derece etkili ve kovalama yeteneğine sahip kahramanlardan birisidir. Ultisi ile tüm rakiplerini bir anda kendine çekerek istediği yere fırlatır ve onları stuna mağruz bırakır. Alan hasarı veren kahramanlar ile uyum içerisinde çalışarak oyunu taşıyabilir.
 17. Edith: Hem nişancı hem de tank olan bu kahraman tank olduğu zamanlarda vereceği uzun süreli stunlar ile rakiplerinin kesilmesinde büyük yardımcı olur.

Mobile Legends Destek Karakterleri

 1. Rafalea: En az tercih edilen ve en güçsüz olan destek kahramanlarından birisidir. Takım arkadaşlarına yüksek hız ve yüksek miktarlarda can yenilenmesi verir, ultisi ile de rakiplerine kısa süreli bir stun atar.
 2. Estes: En çok kullanılan ve en yüksek can yenilenmesi veren destek kahramanıdır. Hemen hemen her maçta ban yer ve kullanılması yasaklanır. Aynı anda birden çok arkadaşına can verebilir ve uzun süreli stunlar atabilir.
 3. Diggie: Çok garip bir kahraman olan diggie ultisi ile beraber takım arkadaşlarına kısa süreli bir koruma kalkanı verir, çalılara ve yerlere koyacağı bombalar ile de rakiplerine hasar verebilir. Öldükten sonra doğasıya kadar istediği her yerde yumurta olarak gezebilir ve istediği yerde doğabilir. Bu sayede takım arkadaşlarına büyük bir görüş üstünlüğü sağlar.
 4. Angela: Takım arkadaşlarının içerisine girerek hem onlara can verir hem de onların içerisinde rakibe hasar verebilir. Genel olarak yüksek hasarlı ve dayanklı kahramanların içerisinde girerek rakiplere saldırı gerçekleştirir.
 5. Faramis: Büyü hasarı veren destek kahramanlarından birisidir Mid Lane’de de oynanabilen bir kahramandır. Fakat genel olarak destek rolünde oynanır, takım arkadaşlarına ruh vererek bir süreliğine sahte bir can barı inşa eder.
 6. Carmilla: Son derece etkili ve yüksek hasarlara sahip bir destek kahramanıdır. Uzun oyunlarda takıım arkadaşlarına destek vermesiyle etkili olur.
 7. Floryn: Stun etkisi ve yüksek can yenilenmesi ile beraber en çok tercih edilen destek kahramanlarından bir tanesidir.

Mobile Legends Büyücü Karakterleri

 1. Nana: Destek ve mid koridorunda oynana bir büyücüdür. Tavşan + ulti kombosu ile çok yüksek hasarlar verebilir. Son gelen nerften sonra biraz etkisi yitirmiş bir kahramandır.
 2. Eudora: Ani hasarlar veren kahramanlardan birisidir. Işınlan yeteneği ile beraber çok güzel kullanılabilir. Çalılarldan bir anda çıkarak sizleri kesebilir ve tekrardan eski yerine dönerler. Uzun oyunda çok etkisiz kahramanlardan birisidir.
 3. Gord: Yeni gelen güncelleme ile Gord kahramını güçlenmiştir. Hızlı bir şekilde rakibi eritebilir ve alan hasarı verebilirler. Genellikle Stun atan kahramanlar ile uyum içerisinde oynayabilirler.
 4. Kagura: En yüksek hasara sahip büyücülerden birisidir. Alan hasarı ve ani hasarlar ile rakiplere bir anda baskınlar yaparak onları oyundan düşürebilirler. Selena kadar öğrenilmesi zor bir kahramandır. Fakat öğrendikten sonra oyunu tek başınıza taşıyabilirsiniz.
 5. Cyclops: Ormancı rolünde de kullanılan bu kahraman attığı ulti ile rakibine uzun süreli bir stun atar ve bu sayede rakibi hızlı bir şekilde kesebilir.
 6. Valir: Rakibinizi sinir etmek istiyorsanız Valir kesinlikle bir numaralı kahramandır. Genellikle 1v1 savaşların tümünden galip çıkar. Attığı alevler ile hem rakibe hasar verir hem yakar hem de yavaşlatarak stun etkisi yaratır. Çok yakın oynanmaması gereken kahramanlardan birisidir.
 7. Vale: En yüksek hasara ve alana sahip olan kahramanlardan birisidir. tam 6 farklı yeteneği bulunur bu 6 farklı yetenekten 3 tanesini seçerek oynayabilirsiniz. Stun etkisi ve yüksek hasarı ile oyun taşıyabilen Mid Lane kahramanlarından birisidir.
 8. Cecilion: Kovalama/Cellat rolünde olan bir büyücüdür. Yüksek hasarı ve ani hasarları ile rakiplerini bir anda bozguna uğratabilir. Yüksek liglerde en çok kullanılan Mid Lane kahramanlarından bir tanesidir.
 9. Aurora: En az tercih edilen büyücülerden bir tanesidir. Ani hasar ve yüksek hasar veren bu kahraman devamında etkisiz olduğu için çok fazla tercih edilmez.
 10. Vexana: Yenilenen bir kahraman olan Vexana koridor itme konusunda son derece başarılı bir büyücüdür. Genellikle kalabalık ve kaos ortamı bulunan savaş ortamlarında etkili olur 1v1 savaşlarda çok etkisizidr genellikle çoğunu kaybeder.
 11. Odette: Alan olarak stun atan kahramanlar ile uyum içerisinde oynayan bir büyücüdür. Özellikle Jhonson’un arabasına binerek rakiplerinin üzerlerinde ulti açar ve onları hızlı bir şekilde keser. Uzun süreli stun ve hasar etkisine sahiptir.
 12. Zhask: Böcek olarak yüksek hasarlar verebilen bir kahramandır, fakat böcek olduğu zamanlarda ya oradan uzaklaşması ya da rakibi kesmesi gerekmektedir. Aksi taktir de rakip böceğin içerisinde çıkmasını bekleyerek onu kesebilir. Alan hasarı veremeyen büyücülerden bir tanesidir.
 13. Pharsa: Kuş olarak oradan oraya hızlı bir şekilde giden Mid Lane kahramanlarından sadece bir tanesidir. Yüksek hasarı ve uzun süreli stun etkileriyle takımına çok yardımcı olur.
 14. Chang’e: Karşı tarafın bufflarını çalmak istiyorsanız Chang’e tam da size göre! Ultisini kullanarak koridorları 1 saniye içerisinde iten ve ultisi ile yine saniyeler içerisinde bufflarını çalan ve rakipleri oyundan düşüren bir kahramandır.
 15. Lunox: En az tercih edilen büyücülerden birisi olan Lunox kaçmasıyla ve kovalamasıyla takım arkadaşlarına destekte bulunur.
 16. Harith: Ormancı rolünde de kullanılan bu kahraman kasıldığı zamanlarda en yüksek hasara ulaşan kahramalardan birisidir.
 17. Lylia: Çok yüksek hasarı olmasa da attığı stunlar ile takım arkadaşlarına çok büyük destek olur. Lylia’nın stunına uğrarsanız büyük ihtimalle kurtulamnız imkansızdır.
 18. Luo Yi: Ultisi ile belirli mesafelere takım arkadaşları ile beraber ışınlanabilir. En hızlı baskın atan büyücü olarak bilinnmektedir. Yüksek bir hasara da sahiptir.
 19. Yve: Ultisi aynı Pharsa’ya benzemektedir. Bir yapboz gibi rakiplerini bir kutuya alır ve onlara tek tek yukarıdan atış yapar. Destek herosu olarak da kullanılmaktadır.
 20. Valentina: Ultisi ile rakibin ultisini çalan ve bunu bir süre kullanan bir kahramandır. Çok yüksek hareket hızına sahip olan bu kahraman aynı zaman da yüksek hasara da sahiptir.
 21. Xavier: Uzun süreli stun atan ve çok rakibin ana kulesine kadar tüm haritaya istediği konumdan ulti atabilen bir kahramandır. Canı az olan takım arkadaşlarınızı bu kahraman ultisi ile kendi ana kulesinden bile kesebilir.

Bu yazımız üzerinde sizlere detaylı bir şekilde MLBB karakterleri hakkında bilgiler verdik, daha fazlası için sitemiz üzerinde bulunan “Oyun” kategorisini inceleyebilir ve MLBB oyunu hakkında ki tüm sorularınızı alt tarafta ki yorumlar kısmından sorabilirsiniz!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

Mobile Legends karakterleri hakkında birçok kişi çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bizde sizler için dünyanın en büyük Mobile Legends karakter rehberini hazırladık! Okumanız saatlerinizi alacaktır. Şimdi tüm kahraman isimler, hikayeleri ve temel özellikleri için indirhaydi.com sitesi üzerinde bulunan Mobile Legends karakterler listesini inceleyebilirsiniz.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478