e
sv
Satranç İndir

Satranç İndir

Satranç indir - Satranç oyunu indir, Satranç PC indir için sitemizi ziyaret edebilir ve kullanabilirsiniz. • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • 5
 • 1 rating
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
 • Custom Full
1 ratingX
Çok Kötü! Kötü Fena Değil Güzel Çok Güzel!
0% 0% 0% 0% 100%
5
1
4
0
3
0
2
0
1
0
 • Lisans Ücretsiz
 • Dil Seçenekleri İngilizceTürkçeTüm Diller
 • İşletim Sistemi AndroidİOSWindows

Satranç indir, her yaştan insan arasında büyük popülerlik kazanmış ilgi çekici bir tahta oyunudur. Satranç indir, Asya’daki muadili Çin satrancından ayırt etmek için uluslararası veya batı satrancı olarak adlandırılabilir. Satranç indir, artan popülaritesi, kitapçılarda ve internette birçok baskının yapılmasına yol açtı.

Satranç indir, her biri dört parçadan oluşan eşit olarak eşleştirilmiş iki set arasında oynanır. Satranç indir, oyunun amacı için, her oyuncunun, herhangi bir sayıda parça tarafından doldurulabilen, kare adı verilen yedi cebi vardır. Dört büyük satranç taşı vardır; kral, kraliçe, kale ve piskopos. Şah en önemli parçadır ve genellikle en yüksek değere sahiptir. Satranç indir, ikinci en önemli taş olan kale şahtan bir değer eksiktir ve en önemli üçüncü taş olan vezir şah ve kaleden bir değer eksiktir ve bu nedenle oyunda diğer taşlardan hiçbir değeri yoktur. piyon hariç.

Satranç Oyunu İndir

Satranç oyunu indir, en popüler satranç taşlarından biri fildir. Satranç oyunu indir, piskopos en savunmasız parçadır, çünkü yalnızca bir değeri vardır ve genellikle ilk hareket ettirilen parçadır. Bir fil de korunabilir, bu da onu ikinci en değerli parça yapar. Şah, kendi adına, tüm oyunu kontrol eden parçadır; B kelimesini, taşlarına saldırma emri vermek veya rakiplerinin taşlarını hareket ettirmesini engellemek için kullanabilir. Sonuç olarak, kral genellikle hareketleriyle önemli miktarda güç komuta eder.

Satranç Oyunu İndir


Satranç oyunu indir, tipik bir satranç oyunu, her oyuncunun iki veya sekiz piyona sahip olduğu dikdörtgen bir masanın etrafında oturan iki ila sekiz oyuncudan oluşur. Sekiz oyuncudan ikisi, oyuna sadece kare tahtadan oluşan tamamen temiz bir tahta ile başlar. Satranç oyunu indir, her oyuncunun piyon adı verilen bir piyon almasına ve kare tahtasında herhangi bir yere koymasına izin verilir. Bu taş satranç tahtasının herhangi bir yerine taşındığında, diğer oyuncuların yerleştirdikleri piyonlar diğer oyuncular tarafından yerleştirilmiş olanlarla çelişmediği sürece, kendi piyonlarını o kare tahtaya yerleştirmelerine izin verilir. Piyonların tahtada aşağı yukarı hareket etmesine, diğer taşlarla çarpışmasına ve diğer oyuncunun hamlelerini engellemesine izin verilir. Bir oyuncunun piyonları, taşları arasında çapraz bir çizgi işgal ederse, bu, oyuncunun “işgal ettiği” anlamına gelir.

Satranç PC İndir

Satranç PC indir, satranç varyasyonunun önemli bir türü şah mattır. Şah matlar, bir oyuncunun elinde hiçbir taş olmadığında ve bu taşları oyundan çıkarmanın hiçbir yolu olmadığında meydana gelir. Satranç PC indir, bir oyuncu genellikle şah mat edilecek tek bir taşı seçebilir ve diğer tüm taşların hareket etmesini engelleyebilir – bunlara “şah matları” denir. Şah matlar, kaybedilen bir oyun olarak kabul edilir ve bir oyuncu, taşlarından herhangi birini tahtadan çıkaramazsa oyunu teslim etmeye zorlanabilir.

Satranç PC indir, satranç çeşitlerinin başka birçok türü vardır. Şimdiye kadar bahsettiğimiz üçü, rekabetçi satranç oyunlarında en sık oynananlardır. Satranç PC indir, bir dizi standart satranç taşı kullanarak belirli bir satranç çeşidini oynamak için, oynadığınız belirli satranç çeşidi için geçerli tüm hamleleri öğrenmeniz gerekecektir. Örneğin, Beş Şövalyeye Karşı İki Kale oyununu oynamak için öncelikle birlikte oynadığınız beş Şövalye için uygun hamleleri bilmeniz gerekir. Ve iki Kale durumunda, kullandığınız iki Kale için uygun hamleleri bilmeniz gerekecektir.

Devamını OkuGizle
Benzer İçerikler
 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

Satranç indirmek ve satranç oynamak isteyen oyuncular sitemiz üzerinden satranç indirebilir ve oynayabilirler.

Satranç indirmek isteyen oyuncular için Satranç; sitemiz üzerinde ücretsiz olarak sunulmaktadır.

Satranç oyununun boyutu çeşitli sürümler ve cihazlara göre değişiklik göstermektedir fakat oyun oldukça küçüçk boyutlu bir oyundur.

Satranç oyununu online oynamak da mümkündür.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478