• Sistem Gereksinimleri

Daha Fazla İçerik Yükle

Sistem gereksinimleri nedir? Sistem gereksinimleri neyi belirler? Gibi sorularınız cevabı için rehber olacak en iyi yazıyı hazırladık. Sistem gereksinimleri, bir oyunun veya bir programının hangi sistemler doğrultusunda sorunsuz bir şekilde kullanılabileceğini belirlemektedir. Sistem gereksinimleri her oyuna ve her programa göre değişiklik göstermektedir. Neden değişiklik gösteriyor diye soracak olursanız, değişiklik göstermesinin sebebi oyunların hangi oyun motoruyla yapıldığına, grafiklerinin ne kadar iyi olduğuna, dosya boyutuna ve daha birçok özelliğine göre farklılık göstermektedir.

Sistem gereksinimleri hakkında sitemize bir kategori ekledik ve bu kategoride oyunların hangi sistem gereksinimlerini belirledikleri hakkında bilgiler veriyoruz. Örnek verecek olursak GTA 5 sistem gereksinimleri, PUBG sistem gereksinimleri vb. şeklinde birçok oyunu sistem gereksinimi hakkında detaylı bilgiler vermekteyiz. Sistem gereksinimleri hakkında birçok kişi bilgi sahibi olmadığından saatlerce yüklenmesini beklediği oyun yüklendiği zaman açılmayınca veya hata verince hayal kırıklığına uğramaktadır. O yüzden bir oyun yüklemeden önce sistem gereksinimlerine bakarak sizin sisteminizle karşılaştırmanız gerekiyor.


Minimum Sistem Gereksinimleri Nedir?


Minimum sistem gereksinimleri, oyun yazılımcıları tarafından belirlenen bu oyunun açılması için en az bu sistemlerin gerektiğini gösteren bir tür bilgilendirmedir. Minimum sistem gereksinimleri genellikle önerilen sistem gereksinimlerinden daha çok ilgi görmektedir. Oyuncular ilk başta en kötüsünü düşünerek kendi sistemleri ile karşılaştırma yapmaktadır. Her oyunun ve her programın minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgilendirmesi mevcuttur.

Minimum sistem gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi almak için sitemizi takip edebilir ve Google’de bulunan yer işaretleri kısmına sitemizi ekleyebilirsiniz. Minimum sistem gereksinimleri ile kendi sistem gereksinimlerinizi karşılaştırdığınız da sizin sisteminiz daha kötü ise bu oyunu hiçbir şekilde açamayacağınız anlamına gelmektedir. Açarsanız da bir mucize olacak ve kısa süre sonra oynadığınız oyun hata verecektir.


Sistem Gereksinimleri Nasıl Belirlenir?


Sistem gereksinimleri nasıl belirlenir? Sorunuzun cevabını yukarı da kısa bir şekilde vermiştik fakat bu paragrafta sistem gereksinimleri belirleme konusunda önemli ve etkili işlemlerden bahsedeceğiz. Sistem gereksinimlerinin belirlenmesinde ki en büyük etken oyunun veya programının grafikleridir. Bilgisayarların en önemli performans noktalarından birisi ekran kartlarıdır. Yükleyeceğiniz oynunun grafikleri de sizin ekran kartınız ile uyumlu değilse veya ekran kartınız yetersiz ise oyunu hatalar şeklinde oynar veya oynayamazsınız.

İkinci olarak en önemli noktalardan birisi ise oyunun dosya boyutudur. Dosya boyutu en önemli sistem gereksinimleri belirleme aşamalarından bir tanesidir. Herkes fark etmemiş olabilir fakat, bir oyun yüklerken 40 GB ise oyunu yükledikten sonra sistemimiz de bu 42 GB yer kaplayabiliyor. Bunun sebebi oyun yüklendikten sonra da ek yazılımlar kurarak oyunun açılmasını sağlıyor.Sistem gereksinimleri bakmak için, oynadığınız oyunun - programının resmi İnternet sitesine giderek yayınladıkları sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz.

Minimum sistem gereksinimleri, bir oyunu nasıl en kötü şartlarda oynayabileceğinizi gösteren bir bilgilendirme metnidir. Minimum sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen sistem gereksinimleri, bir oyunun hata vermemesi için yayınlanan sistem gereksinimlerine göre oynanmasını gösteren bilgilendirme metnidir.

Sistem gereksinimleri hakkında bilgi sahibi olmak ve detayları öğrenmek istiyorsanız sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478