e
sv

Whatsapp Web Nedir?

whatsapp web nedir 2021
avatar

indirhaydi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Whatsapp Web veya Web Whatsapp olarak milyonlarca kişi tarafından aratılan bu uygulama nedir? Whatsapp Web (Web Whatapp) Olarak aratılan uygulama dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın Web versiyonudur. Whatsapp Web kısa bir zaman önce büyük bir güncelleme getirerek Web üzerinden sesli mesaj ve görüntülü arama özelliklerini eklemiştir. Whatsapp Web’den önce mobil Whatsapp uygulamasında bu özellikler ve daha fazlası zaten vardır. Whatsapp Web kullanıcısı mobil Whatsapp kullanıcısına göre bir hayli azdır, Whatsapp Web’i kullanan kişiler genellikle ofis ortamında veya bilgisayar üzerinde çalışan kişilerden oluşmaktadır.

Whatsapp Web ve mobil Whatsapp hakkında sizlere bu yazımız da detaylı bilgiler vereceğiz. Bu bilgiler Whatsapp Web nasıl kullanılır? Whatsapp Web giriş nasıl yapılır? Whatsapp Web özellikleri nelerdir? Whatsapp Web kod nedir? Gibi birçok önemli özellik ve detaydan oluşacaktır. Whatsapp Web (Web Whatsapp) Bilgisayar üzerinde çalışan kişiler için tabiri caizse bulunmaz bir Hint kumaşıdır. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp’ın Web sürümü aynı mobil uygulaması kadar kaliteli ve hızlı çalışmaktadır.

Whatsapp Web Giriş Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web giriş nasıl yapılır veya Whatsapp Web giriş nereden yapılır gibi birçok soru arama motoru üzerinde sorulmaktadır. Whatsapp Web giriş için ilk öncelikle bir İnternet bağlantısına ve bir bilgisayara ihtiyacınız vardır. Bunları temin ettikten sonra sırasıyla şu işlemleri yapmanız gerekmektedir;

 • Telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulamasına giriş yapın, sağ üstte bulunan 3 noktaya tıklayın ve “Whatsapp Web Giriş” seçeneğine giriş yapın.
 • İkinci işlem olarak bilgisayar üzerinden Whatsapp Web (web.whatsapp.com) İnternet sitesine gidin.
 • Telefonunuzda açmış olduğunuz “Whatsapp Web Giriş” sekmesinde bulunan “Cihaz Bağla” seçeneğine tıklayınız.
 • Otomatik olarak kamera açılacaktır, kamerayı Whatsapp Web’in İnternet sitesinde bulunan “QR Kod Okuma” bölümüne tutarak kodu okutunuz, bu işlemi yaptıktan sonra otomatik olarak Whatsapp Web giriş işlemini tamamlayacaktır.

Whatsapp Web giriş nasıl yapılır veya Whatsapp Web giriş nereden yapılır sorunuzun cevabını yukarıda ki adımları takip ederek hızlı ve kolay bir şekilde çözebilirsiniz.

whatsapp web giriş nasıl yapılır 2021

Whatsapp Web Kod Nedir?

Whatsapp Web Kod Nedir; Whatsapp Web kod, bilgisayar üzerinden Whatsapp’ı kullanabilmeniz için gerekli olan bir kod işlemidir. Whatsapp Web kod veya farklı bir adı ile Whatsapp Web QR Kodu mobil uygulama üzerinden okutularak yapılan bir işlemdir. Whatsapp Web’e nasıl giriş yapacağınız hakkında yardıma ihtiyacınız var ise yukarıda sizlere nasıl giriş yapabileceğinizi adım adım anlattık. Whatsapp Web kod hakkında birçok kullanıcı sorun yaşamakta veya nasıl kullanacağını bilmemektedir, fakat en kolay Whatsapp Web işlemlerinden biriside QR kodu okutma işlemidir.

Whatsapp Web kod veya Whatsapp Web QR kodu hakkında sizlere detaylı bilgiler verdik. Alt tarafta bulunan paragraftan Whatsapp Web açma işlemi ve Whatsapp Web görüntülü arama işlemlerine göz atabilirsiniz. Whatsapp Web Kod hakkında herhangi bir sorun yaşarsanız, yorumlar kısmından sorununuzu belirtebilir ve yardım isteyebilirsiniz.


Whatsapp Web Aç veya Whatsapp Web Açma Nedir?

Whatsapp Web aç veya Whatsapp Web açma araması son zamanlarda sıkça yapılmaktadır. Bu paragrafta sizlere Whatsapp Web aç ve kapama işlemlerinden bahsedeceğiz. Genel olarak Whatsapp Web aç işlemi yukarıda anlattığımız işlemler ile aynıdır herhangi bir farklılık yoktur. Whatsapp Web aç işlemi yaparken, sadece telefonunuz mobil Whatsapp uygulamasından QR Kodunu okutmanız yeterli olacaktır. Fakat  bazı kullanıcılar bu işlemi yaparken sorunlarla karşılaşabiliyor.

Whatsapp Web aç işlemini yaparken sorun yaşayan kullanıcılar farklı bir yöntem olarak bilgisayara Whatsapp Web uygulamasını indirebilir ve QR kodunu orada okutmayı deneyebilirler. Bu yöntemde işe yaramaz ise Whatsapp Web  aç işlemini farklı bir bilgisayar üzerinde deneyebilirsiniz.

Whatsapp Web Kod Nedir 2021

Whatsapp Web Masaüstü Olarak Nasıl Kullanılır?

Whatsapp Web masaüstü (Web Whatsapp Masaüstü) Olarak kullanmanız için ilk öncelikle sitemiz üzerinden Whatsapp Web uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Whatsapp Web masaüstü olarak daha çok kullanılmaktadır, bunun sebebi Whatsapp Web İnternet sitesi (web.whatsapp.com) Üzerinde bazı aksaklıklar çıkabiliyor, fakat Whatsapp Web masaüstü uygulaması daha optimize ve stabil bir şekilde çalışmaktadır.

Whatsapp Web masaüstü uygulamasına giriş yaparken de yukarıda sizlere adım adım anlattığımız işlemleri yapabilirsiniz. Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız yorumlarda yardım isteyebilir veya Whatsapp Web’in İnternet sitesi üzerinden yardım talimatlarına göz atabilirsiniz. Whatsapp Web nasıl kullanılır? Gibi sorularınızın cevabını bu paragrafta detaylı bir şekilde bulabilirsiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır?

Whatsapp Web Görüntülü Arama Nasıl Yapılır: Whatapp Web görüntülü konuşma yapmak için ilk öncelikle Whatsapp Web uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir. Kısa bir zaman önce Whatsapp Web tarafından görüntülü arama özelliğini getireceklerini belirtmişlerdi. Whatsapp Web görüntülü konuşma bilgisayardan yapmak için de aynı talimatları ve adımları izlemeniz gerekmektedir. Birçok kullanıcı telefon üzerinden görüntülü konuşma yapmak yerine bilgisayardan görüntülü konuşma yapmayı tercih etmektedir.

Whatsapp Web görüntülü arama için ilk öncelikle yukarıda sizlere anlattığımız QR Kodu ve giriş işlemlerini tamamlayarak Whatsapp Web uygulamasına giriş yapınız. Daha sonra Whatsapp Web görüntülü konuşma işlemi için, konuşma yapacağınız kişi seçerek “Kamera” simgesine tıklayabilir ve görüntülü arama işlemini başlatabilirsiniz. Whatsapp Web görüntülü konuşma bilgisayardan yapmak için mikrofona ve kameraya erişime izin vermeniz gerekmektedir. Aksi taktirde görüntülü arama işlemini gerçekleştiremezsiniz.

Whatsapp Web Görüntülü Arama 2021

Whatsapp Web Nasıl Açılır?

Whatsapp Web nasıl açılır veya Whatsapp web açılmıyor gibi sorularda Whatsapp Web kullanıcıları tarafından sıkça sorgulanmaktadır. Whatsapp Web nasıl açılır işlemini ilk paragrafta detaylı bir şekilde anlattık, genel olarak tüm kullanıcılar Whatsapp Web nasıl açılır sorusuna cevap bulabiliyor ve kolay bir şekilde Web Whatsapp uygulamasını kullanıyorlar.

Whatsapp Web açılmıyor da sıkça aranmakta ve birçok kullanıcı bu konu hakkında sorun yaşamaktadır. Whatsapp Web’in açılmamasında birçok neden olabilir, bunlardan bazıları, yetersiz sistem, yavaş İnternet bağlantısı ve bozuk Whatsapp Web dosyalarından kaynaklanmaktadır. Bu tür sorunlar ile karşılaşıyorsanız ve Whatsapp Web açılmıyor sorusuna cevap arıyorsanız, Whatsapp Web uygulamasını baştan kurarak bu sorununuzu giderebilirsiniz.

Farklı Whatsapp sorunları nelerdir? İnternet üzerinden Whatsapp Web hakkında birçok soru bulunmaktadır, bunlar sırasıyla şu şekildedir; Whatsapp Web görüntülü arama varmı? Whatsapp Web tablet de kullanılır mı? Whatsapp Web kod tarama nasıl yapılır ve Whatsapp Web çıkış nasıl yapılır gibi aramalardan oluşmaktaydı. Sizde bu yazdığımız sorunlardan birisin yaşıyorsanız sitemiz üzerinden bunlara çözüm bulabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

Whatsapp Web, kullanmak için ilk öncelikle sitemiz üzerinden Whatsapp Web uygulamasını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra telefonunuz üzerinden QR kodu okutma işlemini yaparak Whatsapp Web'i bilgisayar üzerinde aktif hale getirebilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen İnternet sitemizi ziyaret ediniz.

Whatsapp Web, açma veya kapatma gibi herhangi farklı bir işlem bulunmamaktadır, mobil üzerinde kullandığınız Whatsapp uygulamasından QR kodu okutma işlemini yaparak ücretsiz bir şekilde bilgisayar üzerinde Whatsapp Web uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz. Genel olarak ofis ortamında veya bilgisayar üzerinde çalışan kişiler Whatsapp Web uygulamasını sıkça kullanmaktadır.

Whatsapp Web görüntülü arama yapmak için ilk öncelikle bilgisayarınıza Whatsapp Web uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra izin ayarlarından kamera ve mikrofona erişim izni vermeniz gerekmektedir. Bu işlemleri tamamladıktan sonra görüntülü konuşma yapmak istediğiniz kişiyi arayarak, konuşmaya başlayabilirsiniz.

Whatsapp Web, sizlere gelen medyaları ve videoları direkt olarak bilgisayarınıza kaydetmemektedir. Eğer siz kaydetmek istiyorsanız gelen görüntüye sağ tıklayarak bu medyayı kaydet işlemini seçebilirsiniz. Buradan istediğiniz yere ve dosyaya Whatsapp'dan gelen medyaları kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Web'e bağlanmak için telefonunuzda bulunan mobil Whatsapp uygulamasından QR kodunu okutmanız gerekmektedir. Bu işlemi yaptıktan sonrada telefonunuzda ki İnternet bağlantısı aktif olması gerekmektedir, aksi taktirde Whatsapp Web çalışmaz ve otomatik olarak çıkış yapar.

Whatsapp Web'den çıkış yapmak için telefonunuzda aktif olarak açık olan Whatsapp uygulamasına gelerek, Whatsapp Web sekmesinden bağlı olan cihazı seçip çıkış yap bağlantısına tıklaması yeterlidir. Bu işlemi yaptıktan sonra bağlı olan cihazdan otomatik olarak çıkış yapar.

Whatsapp Web, dünyanın en büyük ve en popüler mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp'ın Web ve masaüstü versiyonudur. Whatsapp Web'e kısa bir zaman önce büyük güncellemeler getirilerek çok güzel ve çok profesyonel bir hale getirilmiştir.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478