e
sv

Windows 11 Sistem Gereksinimleri

windows 11 sistem gereksinimleri
avatar

indirhaydi

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Windows 11 sistem gereksinimleri ve Windows 11 sistem gereksinimleri karşılamıyor hatası çözümü için sitemiz üzerinde bulunan “Sistem Gereksinimleri” kategorisini ziyaret edebilirsiniz. Bu kategori üzerinden Windows 11 işletim sisteminin önerilen ve minimum sistem gereksinimlerini inceleyebilirsiniz. Microsoft tarafından en son çıkarılan Windows 11 işletim sisteminin gereksinimlerini detaylı bir şekilde indirhaydi.com farkı ile öğrenenin!

Windows 11 minimum sistem gereksinimleri ve Windows 11 önerilen sistem gereksinimleri en merak edilen konular arasında yer almaktadır. İşletim sistemlerini Windows 11 işletim sistemine yükseltmek isteyen kullanıcılar ilk olarak Windows 11 işletim sisteminin gereksinimlerini incelemek istiyorlar, bundan dolayı birçok kişi indirhaydi.com üzerinden Windows 11 sistem gereksinimleri aramasını yapmaktadır.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri:

 1. Ram: 4 GB
 2. İşlemci: 64 Bit İşlemci
 3. Depolama Alanı: 64 GB ve daha fazla depolama alanı
 4. TPM: Sürüm 2.0
 5. Ekran: Renk Kanalı Başına 8-Bit ve 9 inç üzeri 720p ekran
 6. Grafik Kartı: WDDM 2.0 ve DiretctX 12 veya üzeri
 7. İnternet ve Microsoft Hesabı: Bağlantı için gerekli

Yukarıda sizlere Windows 11 sistem gereksinimleri hakkında detaylı bilgiler verdik, alt tarafta ki başlıktan hata çözümünü öğrenebilirsiniz.

Windows 11 Sistem Gereksinimleri Karşılamıyor Hatası Çözümü 2022

Windows 11 sistem gereksinimleri karşılamıyor hatası çözümü birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Bizde sizlere bu yazımızda Windows 11 sistem gereksinimleri karşılamıyor hatasının çözümü hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Vereceğimiz bilgileri uygulayarak bu hatayı ortadan kaldırabilir ve bilgisayarınıza Windows 11 işletim sisteminizi sorunsuz bir şekilde kurabilirsiniz. Bazı kişiler bu hatayı “Bu bilgisayar şu anda Windows 11 sistem gereksinimlerini karşılamıyor.” Şeklinde de almaktadır.


Öncelikle burada belirtmemiz de fayda var ki bu bir hata değil bir uyarıdır. Bundan dolayı birçok kişi çözümünü yanlış yollarla ve farklı şekillerde aramaktadır. Bu uyarının çözümü kolay ve çok kısa sürmektedir. Şimdi alt taraftan hatanın çözümünü inceleyebilirsiniz.

TPM Modül Kontrolü:

 1. Çalıştır programını açın.
 2. Daha sonra içerisine “tpm.mcs” yazın ve arama yapın.
 3. Açılan sekmede “Durum” sayfasını kontrol edin.
 4. TPM donanımı var ise “TPM Kullanmaya Hazır” ifadesi yer almaktadır.
 5. TPM üretici bilgileri bölümünden sürüm kontrolünü yapın. Olması gereken sürüm 2.0 sürümüdür.

TPM Varsa ve Hala Hata Veriyorsa Çözümü:

 1. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve BIOS ayarlarına gidin. (Her bilgisayarda BIOS kısayolu farklı olarak belirlenmiştir. Genellikle F12, Del ve F10 tuşlarıdır. İnternet üzerinden bilgisayarınızın BIOS kısayolunu öğrenebilirsiniz.)
 2. BIOS ayarlarına girdikten sonra sağ alt kısımda bulunan “Advanced Mode” seçeneğine bir kere tıklayın.
 3. Açılan pencerede üst tarafta bulunan “Advanced” kısmına tıklayın.
 4. Açılan sekmede “PCH-FW Configuration” seçeneğine tıklayın.
 5. Son olarak karşınıza çıkan sayfada “PTT” veya “TPM Device Selection” Özelliğini “Disabled” yerine “Enabled” yapın.
 6. Bu işlemleri yaptıktan sonra TPM 2.0 artık desteklenecek ve Windows 11 işletim sisteminizi kurabileceksiniz.

Yukarıda sizlere Windows 11 sistem gereksinimleri ve hataları hakkında detaylı bilgiler verdik, daha fazlası için lütfen sitemizi incelemeyi unutmayınız.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekliSORULAR (SSS)

Windows 11 sistem gereksinimleri hakkında bilgi almak ve Windows 11 sistem gereksinimlerini öğrenmek için şimdi indirhaydi.com sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Windows 11 TPM hatasının iki farklı çözüm yolu bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi BIOS ayarları ve direkt olarak ayarlar kısmından yapılmaktadır. Windows 11 TPM hatasının çözümü için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478